Odpowiedź na to pytanie zawarta jest już w Piramidzie Zdrowego Żywienia – codzienny ruch znajduje się w niej u samej podstawy, co oznacza, że ma nawet większe znaczenie od zbalansowanej diety. Dlaczego jednak to pływanie jest formą aktywności fizycznej szczególnie korzystną dla naszego organizmu? Wszystkie najważniejsze zalety tego sportu bierzemy pod lupę w dzisiejszym artykule.

Pływanie – zdrowa aktywność zalecana przez fizjoterapeutów

Należy przede wszystkim pamiętać, że regularne uprawianie tego sportu pozytywnie wpływa na rozwój właściwie wszystkich układów organizmu – łącznie z układem sercowo-naczyniowym i oddechowym. Powodem, dla którego specjaliści zalecają tę aktywność fizyczną, jest fakt, że pływanie jest wyjątkowo uniwersalne. Mogą je uprawiać osoby w każdym wieku, zarówno te, które chcą spalić nieco kalorii i zadbać o szczupłą sylwetkę, jak i te, którym zależy na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni.

Nie jest przypadkiem, że fizjoterapeuci sugerują wizyty na basenie pacjentom uskarżającym się na problemy z kręgosłupem wynikające z siedzącego trybu życia. W przeciwieństwie do innych sportów pływanie umożliwia odciążenie aparatu ruchu i pomaga wypracować właściwą postawę.

Czemu jeszcze warto chodzić na basen?

Ponieważ pływanie pozwala:

• zwiększyć ogólną wydolność organizmu,

• poprawić koordynację ruchową,

• lepiej przygotować się do uprawiania innych sportów wymagających lepszej kondycji,

• szybciej wrócić do formy po urazach mechanicznych i kontuzjach – w ramach rehabilitacji

•przyspieszyć metabolizm.

Regularne pływanie może być korzystne jednak nie tylko dla zdrowia fizycznego. Eksperci coraz częściej eksperci zwracają zbawienny wpływ tego sportu na kondycję psychiczną. Trening w wodzie dla wielu osób okazuje się świetnym sposobem na odcięcie się od codziennego stresu i relaks po ciężkiej pracy.

Znane powiedzenie mówi: w zdrowym ciele zdrowy duch i należy traktować te słowa jak najbardziej poważnie. Zapisz się na indywidualną naukę pływania z instruktorem w szkole Swimming for Life i zacznij czerpać korzyści z uprawiania regularnej aktywności fizycznej. Nasze zajęcia dostępne są na basenie przy ul. Inflanckiej i w innych lokalizacjach na terenie Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *