Doskonalenie techniki pływania

Każdy człowiek rodzi się z instynktem do przebywania w wodzie. Niestety, w pewnym okresie życia ten odruch potrafi całkowicie zaniknąć. Podobnie jest z nauką pływania. Dlatego po nabyciu umiejętności pływackich powinniśmy je podtrzymywać i doskonalić. W innym wypadku będziesz bardziej narażony na nabycie złych nawyków poprzez pojawianie się błędów w technice pływania. Błędy mają istotny wpływ na swobodny oddech, opór wody, opadające nogi, pozycję ciała. W związku z tym uniemożliwiają czerpanie radości z sesji basenowych czy osiągnięcie upragnionego celu w maratonach pływackich i triathlonie.

Zlokalizuj błędy, skoryguj się i zastąp je prawidłowymi nawykami pływackimi

Pragniesz skorygować błędy i usunąć złe nawyki? Chcesz nauczyć się swobodnie oddychać, pływać ekonomicznie i odczuwać satysfakcję z swojej techniki pływania? Dzięki zajęciom pod naszym okiem osiągniesz swój cel. Właściwie dobrane ćwiczenia korygujące poszczególne błędy w technice pływania stanowią ważny element naszych zajęć. W związku z tym podczas ich wykonywania, zwracamy szczególną uwagę na poprawny przebieg każdego ruchu. Każde ćwiczenie, aby było skuteczne powinno być wykonywane w odpowiednim tempie i zawierać pauzy przy kluczowych momentach. Ćwiczenia nie mogą być zbyt trudne, ponieważ nie pozwalałyby skupić sie w pełni na właściwie wykonanym ruchu. Dlatego są dobrane do poziomu umiejętnosci pływackich kursanta. Dodatkowo w celu poprawienia koncentracji na ćwiczonym ruchu wspieramy się sprzętem pływackim.

Popraw swoją technikę pływania

Celem zajęć jest doskonalenie techniki pływania kraulem osób chcących zmaksymalizować swoje możliwości i czerpać większą przyjemność z pływania. Często przychodzimy na basen i pokonujemy kolejne długości nie wprowadzając żadnych zmian. Dlatego stale stoimy w tym samym miejscu. Natomiast poprawa techniki pływania jest elementem, na który należy poswięcić sporą ilość czasu. Osoby dorosłe aby pływać szybciej i mniej się męczyć powinny w pierwszej kolejności zadbac o prawidłowe nawyki pływackie i zminimalizowanie oporu wody. Dlatego na naszych zajęciach poświęcamy technice pływania największą ilość uwagi.

Na naszych zajęciach:

  • nauczysz się prawidłowo i swobodnie oddychać
  • poprawisz swoją pozycję ciała w wodzie
  • skorygujesz błędy i zamienisz je na prawidłowe nawyki pływacki
  • nauczysz się efektywnego chwytu wody
  • Porawisz faze pociągnięcia i odepchnięcia ramienia pod wodą
  • Zaczniesz kopać w odpowiednich momentach wspierając rotacj ciała i pracę nóg
  • Nauszysz się koordynacji kraula dwu i sześcio uderzeniowego
  • Nauczysz się pływać prosto
  • Poprawisz pracę nóg

Kameralna grupa pływacka

Doskonal technikę pływania w grupie pływackiej liczącej 8 osób na 50 metrowym torze.

Doświadczony trener pływania

Trener z bogatym warsztatem trenerskim stale doskonalący swoje umiejętności z zakresu metodyki i techniki pływania. Pływaj pod okiem doświadczonego trenera, który w przeciągu lat nauczył pływać i pomógł udoskonalić technikę pływania wielu osobom.

Skuteczny program zajeć

Doskonalenie technki pływania odbywa się etapami. W poszczególnych etapach skupiamy się na poprawie danych elementów. Właściwa kolejność etapów jest istotna. Dzięki niej nasi kursanci mogą płynniej przechodzić z jednej poprawionej umiejętności do nauki drugiej nie zapominając o tym czego się nauczyli.

Pływaj szybciej przy mniejszym zmęczeniu

Myślisz o uczestnictwie w licznych zawodach? Czesz poprawić komfort pływania po prostu dla samego siebie? Samodzielne pływanie może być trudne. Podczas pływania nie widzisz swojego ciała i błędów, które popełniasz. Natomiast szybkie opadanie z sił spowalnia i jest uciążliwe.

Warto poznawać nowe rzeczy pod okiem doświadczonej osoby, która przekaże swoją wiedzę w przyjemny i skuteczny sposób. A na poprawę swoich możliwości nigdy nie jest za późno, jeśli więc na tym Ci zależy, to wybierz doskonalenie techniki pływania w Warszawie.

Jak zapisać się na zajęcia?

W celu zapisu na zajęcia skorzystaj z formualrza znajdującego się na dole strony lub z kontaktu telefonicznego.

Pozdrawiam serdecznie. Mateusz Jurewicz

Jakub Przesław
Jakub Przesław
2023-05-22
Mam przyjemność uczyć się pływania od podstaw w szkole Swimming for Life już ponad pół roku i polecam ją każdemu, kto chciałby się przełamać i spróbować nauczyć się pływać! Mam okazję uczyć się z panem Mateuszem, który ma wspaniałe podejście do ludzi. Mimo zajęć grupowych, podchodzi do swoich uczniów indywidualnie, a grupa na tym nie cierpi. Zajęcia są elastyczne i stoją na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, jak i praktycznym. Mogę zapewnić, że jeśli ktoś się przykłada do zajęć to z każdej lekcji wyniesie coś nowego. Serdecznie polecam!!!
Karol Bielak
Karol Bielak
2023-05-14
Jestem bardzo zadowolony z zajęć w Swimming For Life. Zajęcia przebiegają w fajnej, koleżeńskiej atmosferze, i - co ważniejsze - są efektywne. W ciągu kilku miesięcy bardzo poprawiłem zarówno technikę jak i ogólną wydolność organizmu. Polecam tego Allegrowicza 😉
Robert Karwowski
Robert Karwowski
2023-05-12
Bezproblemowo, miło i profesjonalnie 🙂
Mariusz Wawreszuk
Mariusz Wawreszuk
2023-05-10
Super szkoła, super atmosfera i profesjonalne podejście z pasją. Polecam!
Marcin Suchar
Marcin Suchar
2023-05-10
Mateusz prezentuje profesjonalne podejście do nauki pływania. Uczestniczę w zajęciach doskonalenia pływania. Już po kilku zajęciach dzięki ćwiczeniom dopasowanym do poziomu kursanta widać postępy.
Sebastian Chojnacki
Sebastian Chojnacki
2023-05-10
Fajnie prowadzone zajęcia, jestem zadowolony. Polecam.
L Ja
L Ja
2023-05-10
Polecam zajęcia, profesjonalne i fachowe podejście do ćwiczeń, zauważalne szybkie postępy w technice!
Marta Wojciechowska
Marta Wojciechowska
2023-05-10
Gorąco polecam. Długo bałam się spróbować ale trafiłam na idealnego instruktora. Małe grupy, indywidualne podejście. Efekty już po pierwszych zajęciach. Wszystko na plus.
Kamila Gradowska
Kamila Gradowska
2023-03-31
Zajęcia z Żakliną super!
Katarzyna Grzelczak
Katarzyna Grzelczak
2023-01-11
Fajne zajęcia, rzetelnie przekazywana wiedza, trafne wskazówki, dobra atmosfera. Nie da się nic złego powiedzieć.... Sama sobie zazdroszczę, że znalazłam taki kurs ;).
© swimmingforlife.pl 2024 | Polityka prywatności Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.