Beata W.

Pod okiem Mateusza pływam już od ponad roku. Krok po kroku uczę się kraula, żabki, stylu grzbietowego… Przede wszystkim zajęcia odbywają się w spokojnej atmosferze, bezstresowo, a efekty widać z lekcji na lekcję. Pomaga w tym fakt, że Mateusz jest wraz z uczniem cały czas w wodzie, a nie jedynie wydaje instrukcje „z lądu”. Dzięki temu może na bieżąco korygować sylwetkę, ruchy rąk i nóg, indywidualnie dobrać ćwiczenia. Zwiększa to nie tylko skuteczność nauki, ale i poczucie bezpieczeństwa ucznia. Zwłaszcza, gdy ten boi się wody świadomość, że nauczyciel jest tuż obok jest niezwykle kojąca i pozwala skupić całą uwagę na pływaniu.

Mateusz ma ogromną wiedzę teoretyczną, doświadczenie praktycznie i umiejętności dydaktyczne. Dodatkowo potrafi przekazać skomplikowane rzeczy w jasny i zrozumiały sposób, odpowiedzieć na każde „po co” i „dlaczego”. Daje to poczucie sensu wykonywanych ćwiczeń i że dokądś prowadzą.

Do tego cechuje go spokój, anielska cierpliwość i pozytywne nastawienie. Wydaje mi się, że nie ma osoby, która pod jego okiem nie nauczyłaby się pływać, niezależnie od wieku i lęku przed wodą.

Mateusz i jego szkoła to gwarancja sukcesu w nauce pływania. Szczerze polecam!

Bartosz C

W tych dziwnych czasach lockdownu okazuje się, że można bardzo dobrze wykorzystać czas zaoszczędzony na dojazdy do pracy. W moim przypadku postanowiłem nauczyć się pływać, ale tak poprawnie technicznie, żeby pływanie było niemęczące i sprawiało przyjemność.

Przeszukując oferty w Internecie uwagę moją przyciągnęła oferta Swimming For Life Mateusza Jurewicza. Oferta teoretycznie wpasowała się w moje oczekiwania – nauka indywidualna, dla dorosłych, bez stresu i w dopasowanym tempie do kursanta.

Niewiele myśląc zapisałem się na lekcję próbną i rzeczywiście to było to, czego szukałem. Jako trenerkę dostałem Adriannę Mendyk, która pomimo swojego bardzo młodego wieku, ma już ogromne doświadczenie i wrodzoną umiejętność nauczania.

Teraz po roku nauki (raz w tygodniu z przerwami na lockdown obiektów sportowych), mogę śmiało powiedzieć, że bardzo dobrze wychodzi mi już pływanie na grzbiecie i obecnie szlifuję kraula. Przede mną jeszcze żaba i delfin.

Dziękuję bardzo za profesjonalne i indywidualne podejście. Oczywiście każdemu, kto chce dobrze nauczyć się dobrej techniki pływania, polecam szkołę Swimming For Life, a jak będziecie mieć szczęście, to traficie na Adę jako instruktorkę ?

Dominik T.

Od wielu miesięcy moi znajomi z rowerowych tras i ścieżek biegowych namawiali mnie na start w triathlonie. Brzmiało to pięknie, ale ja nie umiałem w ogóle pływać i bałem się głębokości! Kibicując przyjaciołom podczas zawodów w Warszawie postanowiłem, że to się musi zmienić. Przeglądając różne oferty instruktorów i szkół pływania w okolicy trafiłem na stronę Mateusza – Swimming For Life.

Zaskoczyła mnie ilość praktycznych porad, materiałów wideo i informacji jakie tam znalazłem. Po szybkim kontakcie byliśmy umówieni na zajęcia próbne. Potem szło już z górki – nauka oddychania, pływanie bokiem, korzystanie z łapek, płetw i innych sprzętów ułatwiających naukę, koordynacje ruchów i ciągłe oswajanie z wodą.

U Mateusza nie ma nudy, ćwiczenia wciąż się zmieniają, podążają za rosnącymi umiejętnościami pływaka. Przede mną pierwszy start w zawodach triathlonowych na krótkim dystansie. Tym razem ta zabawa  już mnie nie ominie. Nie mam o to najmniejszych obaw.

Kinga D.

Od zawsze podobało mi się pływanie. Lubiłam wodę i kontakt z nią. Jednak moje pływanie ograniczało się do żabki i zabawy w skakanie „na bombę” ?. Zawsze również podziwiałam gracje z jaką pływacy potrafią współgrać z tym żywiołem aż w końcu jednego wieczoru wpadłam na pomysł, żeby nauczyć się pływać lepiej. Szukając zajęć trafiłam na Mateusza i jego stronę. Kontakt był super sprawny i od razi umówiliśmy się na zajęcia.

Od pierwszych zajęć byłam zachwycona tym jak bardzo Mateusz jest cierpliwy, dokładny a przede wszystkim świetny w tym co robi. Dlatego każde ćwiczenie ma sens. Każdy ruch pozwala rozwinąć technikę aby w końcu bez problemu móc po prostu przepłynąć kraulem dystans 50m ? ! Moje marzenie się spełni ! Umiem pływać „bardziej” a to zaledwie początek. :)) Wiem ze nie mogłam trafić lepiej. Wyjątkowy talent Mateusza do nauczania pływania to coś co sprawia że lekcje są ciekawe, rozwijające i chce się więcej ? Polecam z czystym sumieniem, Mateusz to świetny nauczyciel ?

Marek A.

Gdy pewnej majowej niedzieli wróciłem do Warszawy po zawodach swimrun jako widz postawiłem przed sobą cel. Przede wszystkim chciałbym w takich zawodach wystartować. Biegam od 9 lat, mam na koncie wiele startów z nawet niezłymi czasami, ale jak to zrobić skoro nie umie się pływać? Odpowiedź jest tylko jedna : trzeba się nauczyć. Kontakt do Mateusza znalazłem w internecie. Na pierwszym spotkaniu wyjaśniłem, że zaczynamy od samego początku oraz, że boję się wychodzić na basen, którego głębokość jest większa od mojego wzrostu. Mateusz powiedział: spokojnie, wszystkiego się nauczysz. I tak oto zacząłem się uczyć pływania pod okiem Mateusza. Z każdą lekcją oswajałem się z wodą wykonując ćwiczenia.

Cierpliwość Mateusza znoszącego moje błędy była nieograniczona. Po kilku miesiącach pływanie na głębokiej wodzie przestała stanowić dla mnie problem. Ćwiczenia z zajęć z Mateuszem wykonywałem również na treningach. To wszystko doprowadziło mnie do myśli aby wystartować w triathlonie. I tak się właśnie stało. Pierwszy start w triathlonie już za mną a za kilka dni wystartuje w swimrunie. Bez Mateusza byłoby to niemożliwe. Jeżeli chcesz nauczyć się pływać i myślisz, że w twoim wieku jest już za późno, to się zdecydowanie mylisz. Polecam każdemu kto chce nauczyć się pływać lub udoskonalać swoją technikę.

Sylwia Ł.

Z Mateuszem pływam już ponad pół roku i jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy. Jest świetnym instruktorem z ogromnymi pokładami cierpliwości, wręcz oaza spokoju. Bez pośpiechu, krok po kroku mogłam oswoić się z wodą. Myślałam, że dużo „wody upłynie” zanim nauczę się (przynajmniej) jednego stylu pływania, ale jestem mile zaskoczona.

Widzę ogromny progres i okazało się że.. uwielbiam pływać! Nauka z Mateuszem to czysta przyjemność. Po każdej wypływanej godzinie utwierdzam się w przekonaniu, że to był najlepiej zainwestowany czas i pieniądze ?

Kamila M.

Od zawsze moim marzeniem było pływać i wykorzystać tę umiejętność na wakacjach. Po niecałym roku cel został osiągnięty! Profesjonalnie, z zaangażowaniem, empatycznie-tak pracuje Mateusz.

Bardzo dokładnie wyjaśnia każdy szczegół, daje wskazówki co jeszcze należy poprawić. Co więcej, Mateusz nie tylko instruuje ale pływa razem z Tobą. Serdecznie polecam!

Michał B.

Mateusz przygotowywał mnie do moich zawodów triathlonowych. Dzięki niemu, po pół roku trenowania, przepłynąłem w Bałtyku dystans 1/2 IM, a pływanie stało się moja ulubiona dyscyplina. Mateusz ma ogromną wiedzę teoretyczną ale również praktyczną.

Potrafi wytłumaczyć dlaczego mam robić dane ćwiczenie, jak je wykonać ale również w czym ono mi pomoże. Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało i z całym sercem polecam go innym, którzy szukają trenera pływania. Wiem, że będą zadowoleni.

Ania B.

Po pozytywnych doświadczeniach mojego męża z Mateuszem również postanowiłam zapisać się na zajęcie z pływania do Szkoły Swimming for life. Swoje umiejętności na starcie oceniałam jako bardzo podstawowe. Miałam lęk przed wodą gdy nie czułam dna.

Na zajęcia zapisałam się pod koniec listopada. Mateusz początkowo sprawdził moje umiejętności po czym rozpoczęliśmy zajęcia od prostych ćwiczeń technicznych. Po kilku spotkaniach byłam w stanie wykonać już kilka poprawnych ruchów kraulem. Obecnie pływam kraulem bez większych trudności, jak również nie mam lęku przed wypłynięcie na wodę gdzie nie czuje dna. Mateusz prowadzi zajęcia bardzo zróżnicowanie przez co szybko można opanować wybraną technikę. Polecam każdej osobie która chciałaby nauczyć się pływać od podstwa (tak jak ja) bądź poprawić obecną technikę.

Mateusz jest osobą bardzo zaangażowaną, ale przy tym cierpliwą. Jeśli coś sprawiało mi wieksze trudności podchodził do tematu z otwartą głową i propował inne ćwiczenia tak aby skorygować niepoprawny ruch. Obecnie Mateusz przygotowywuje mnie do moich pierwszych zawodów thriatlonowych!