Marek A.

Gdy pewnej majowej niedzieli wróciłem do Warszawy po zawodach swimrun jako widz postawiłem przed sobą cel. Przede wszystkim chciałbym w takich zawodach wystartować. Biegam od 9 lat, mam na koncie wiele startów z nawet niezłymi czasami, ale jak to zrobić skoro nie umie się pływać? Odpowiedź jest tylko jedna : trzeba się nauczyć. Kontakt do Mateusza znalazłem w internecie. Na pierwszym spotkaniu wyjaśniłem, że zaczynamy od samego początku oraz, że boję się wychodzić na basen, którego głębokość jest większa od mojego wzrostu. Mateusz powiedział: spokojnie, wszystkiego się nauczysz. I tak oto zacząłem się uczyć pływania pod okiem Mateusza. Z każdą lekcją oswajałem się z wodą wykonując ćwiczenia.

Cierpliwość Mateusza znoszącego moje błędy była nieograniczona. Po kilku miesiącach pływanie na głębokiej wodzie przestała stanowić dla mnie problem. Ćwiczenia z zajęć z Mateuszem wykonywałem również na treningach. To wszystko doprowadziło mnie do myśli aby wystartować w triathlonie. I tak się właśnie stało. Pierwszy start w triathlonie już za mną a za kilka dni wystartuje w swimrunie. Bez Mateusza byłoby to niemożliwe. Jeżeli chcesz nauczyć się pływać i myślisz, że w twoim wieku jest już za późno, to się zdecydowanie mylisz. Polecam każdemu kto chce nauczyć się pływać lub udoskonalać swoją technikę.

Sylwia Ł.

Z Mateuszem pływam już ponad pół roku i jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy. Jest świetnym instruktorem z ogromnymi pokładami cierpliwości, wręcz oaza spokoju. Bez pośpiechu, krok po kroku mogłam oswoić się z wodą. Myślałam, że dużo „wody upłynie” zanim nauczę się (przynajmniej) jednego stylu pływania, ale jestem mile zaskoczona.

Widzę ogromny progres i okazało się że.. uwielbiam pływać! Nauka z Mateuszem to czysta przyjemność. Po każdej wypływanej godzinie utwierdzam się w przekonaniu, że to był najlepiej zainwestowany czas i pieniądze ?

Kamila M.

Od zawsze moim marzeniem było pływać i wykorzystać tę umiejętność na wakacjach. Po niecałym roku cel został osiągnięty! Profesjonalnie, z zaangażowaniem, empatycznie-tak pracuje Mateusz.

Bardzo dokładnie wyjaśnia każdy szczegół, daje wskazówki co jeszcze należy poprawić. Co więcej, Mateusz nie tylko instruuje ale pływa razem z Tobą. Serdecznie polecam!

Michał B.

Mateusz przygotowywał mnie do moich zawodów triathlonowych. Dzięki niemu, po pół roku trenowania, przepłynąłem w Bałtyku dystans 1/2 IM, a pływanie stało się moja ulubiona dyscyplina. Mateusz ma ogromną wiedzę teoretyczną ale również praktyczną.

Potrafi wytłumaczyć dlaczego mam robić dane ćwiczenie, jak je wykonać ale również w czym ono mi pomoże. Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało i z całym sercem polecam go innym, którzy szukają trenera pływania. Wiem, że będą zadowoleni.

Ania B.

Po pozytywnych doświadczeniach mojego męża z Mateuszem również postanowiłam zapisać się na zajęcie z pływania do Szkoły Swimming for life. Swoje umiejętności na starcie oceniałam jako bardzo podstawowe. Miałam lęk przed wodą gdy nie czułam dna.

Na zajęcia zapisałam się pod koniec listopada. Mateusz początkowo sprawdził moje umiejętności po czym rozpoczęliśmy zajęcia od prostych ćwiczeń technicznych. Po kilku spotkaniach byłam w stanie wykonać już kilka poprawnych ruchów kraulem. Obecnie pływam kraulem bez większych trudności, jak również nie mam lęku przed wypłynięcie na wodę gdzie nie czuje dna. Mateusz prowadzi zajęcia bardzo zróżnicowanie przez co szybko można opanować wybraną technikę. Polecam każdej osobie która chciałaby nauczyć się pływać od podstwa (tak jak ja) bądź poprawić obecną technikę.

Mateusz jest osobą bardzo zaangażowaną, ale przy tym cierpliwą. Jeśli coś sprawiało mi wieksze trudności podchodził do tematu z otwartą głową i propował inne ćwiczenia tak aby skorygować niepoprawny ruch. Obecnie Mateusz przygotowywuje mnie do moich pierwszych zawodów thriatlonowych!

Ania M.

Chodziłam na grupowy kurs pływania, ale nie robiłam na nim oczekiwanych przez siebie postępów. Wtedy postanowiłam wziąć lekcje indywidualne i trafiłam do Mateusza. Wówczas słabo pływałam na plecach i chciałam opanować pływanie żabką. Nigdy nie myślałam, że będę pływać kraulem, ale Mateusz od początku zachęcał mnie do tego stylu i zaczęliśmy go ćwiczyć od podstaw.

Dzięki ćwiczeniom, które fachowo dobierał Mateusz szybko opanowałam pływanie kraulem i teraz jest to mój ulubiony styl ?. Cały czas poprawiamy pływanie żabką, polepszyłam pływanie na plecach, a mój kolejny cel to nauczyć się pływać delfinem. Mateusz jest nauczycielem z pasją do pływania, którą potrafi przekazać swoim podopiecznym.

Cierpliwie wszystko tłumaczy, ma świetne przygotowanie dydaktyczne i wciąż poszerza swoją wiedzę trenerską. Cieszę się z robionych przez siebie postępów i z tego, że dzięki współpracy z Mateuszem spełniłam swoje marzenie o tym, żeby nauczyć się pływać ?.