Nauka pływania dla dorosłych

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Niezależnie od tego, z jakich powodów się na nią zdecydowałaś/eś, poprzez spersonalizowane lekcje dostosowane do Twoich potrzeb, pomożemy Ci pokonać strach przed wodą, zbudować pewność siebie i rozwinąć umiejętności. Zajęcia dla dorosłych to świetna decyzja, która podniesie jakość Twojego życia. Ponadto umiejętności pływackie nie tylko zwiększą Twoje bezpieczeństwo, ale również poprawą stan zdrowia i kondycję fizyczną. Wiele osób dorosłych podczas kontaktu z wodą może napotkać na problemy, takie jak lęk przed nią lub nieefektywne i błędne ruchy. Dlatego prowadzone przez nas lekcje oparte są na skutecznym programie. Oznacza to, że stosujemy sprawdzone metody oraz ćwiczenia dostosowane do poszczególnych etapów kursu, uwzględniając poziom umiejętności uczącej się osoby.

Co zyskujemy, podejmując decyzję o rozpoczęciu nauki?

 

– pływanie poprawi jakość Twojego życia
– przebywanie w wodzie zredukuje stres oraz dostarczy pozytywnej energii
– lekcje pozwolą Ci na wszechstronny i estetyczny rozwój ciała
– szlifowanie odpowiednich ruchów pozytywnie wpłynie Twój kręgosłup i wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych
– będziesz w stanie korzystać z wielu wspaniałych atrakcji wodnych
– nabyte umiejętności pozwolą Ci kontrolować wagę ciała
– sprawdzone i skuteczne ćwiczenia wniosą wiele korzyści w rozwój fizyczny Twojego ciała

Czy dorosły człowiek może nauczyć się pływać?

 

Odpowiedź brzmi, tak. Osoba dorosła może się tego nauczyć dla własnej satysfakcji lub w celu startów w imprezach sportowych. Natomiast celem szkoły Swimming for Life jest efektywna i skuteczna nauka w miłej i sportowej atmosferze. Oferowane zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nabyte umiejętności i bezpieczeństwo są na całe nasze życie. Ponadto naszym celem jest rozwój pływacki. W związku z tym oferujemy doskonalenie swoich umiejętności, przygotowujemy do startów w zawodach na wodach otwartych i triathlonie oraz innych imprezach sportowych.

Zajęcia dla dorosłych z instruktorem / trenerem w wodzie

 

Podczas lekcji dla dorosłych jesteśmy z Tobą w wodzie. Obecność instruktora przyspiesza naukę oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo prowadzenie zajęć na tym samym poziomie ułatwia kontakt między kursantem a trenerem oraz pokazywanie i tłumaczenie ćwiczeń. W trakcie wykonywania zadań instruktor ma możliwość szybkiego zareagowania, gdy zaistnieje ryzyko zderzenia z inną osobą lub przytopienia.

Zanurzanie głowy pod wodę z instruktorem

Zanurzanie głowy pod wodę

Jak wyglądają zajęcia?

 

Przede wszystkim prowadzenie treningów jest naszą pasją i wielką odpowiedzialnością. Dlatego opracowany program Swimming For Life oparty jest na podstawie wieloletniego doświadczenia instruktorów i trenerów. W związku z tym podczas lekcji stosowane są sprawdzone i skuteczne ćwiczenia. Ponadto jesteśmy świadomi, że stawianie pierwszych kroków na basenie stanowi nowe wyzwanie. Dlatego każde ćwiczenie i zadanie szczegółowo wyjaśniamy i pokazujemy, będąc z Tobą w wodzie. Stosujemy również sprzęt pozwalający skupić się na dokładnym wykonywaniu uczonego ruchu zawartego w ćwiczeniu. Różnorodność, mądre wykorzystanie sprzętu, nie tylko wpływa na skuteczność szkolenia, ale przede wszystkim uatrakcyjnia zajęcia.

Indywidualna nauka pływania

Kilka ujęć z lekcji indywidualnej Ani 🙂 Wykonała już kawał dobrej roboty starannie wykonując każde ćwiczenie i skupiając się na najważniejszych elementach. Cały czas idziemy do przodu w pozytywnej i sportowej atmosferze 🙂

Publiée par Swimming for life – Nauka pływania dla dorosłych sur Dimanche 27 octobre 2019

Organizacja lekcji

 

Każdy kursant posiada konto w specjalnym systemie ActiveNow, który ułatwia kontakt, przydzielenie wygodnego terminu oraz odwoływanie i odrabianie zajęć. Natomiast zajęcia prowadzone są w obiekcie przystosowanym do prowadzenia treningów z osobami uczącymi się pływać oraz doskonalenia techniki i treningów dla zaawansowanych. Podsumowując, osoby z lękiem przed wodą wykonują czynności adaptacyjne i oswajające z wodą na płytkim basenie. Natomiast bardziej zaznajomieni z wodą kursanci mogą wybrać, na jakiej głębokości lepiej się czują i w wyznaczonej przez siebie głębokości rozpocząć przygodę.

Gdzie odbywają się zajęcia?

 

Osoby dorosłe uczymy na basenach Inflancka. Obiekt, na którym nasza szkoła prowadzi treningi znajduje się w dzielnicy Śródmieście blisko centrum handlowego Arkadia. Obiekt posiada własny, bezpłatny dla klientów parking. Ponadto, ze względu na lokalizację w centrum Warszawy, na basen można łatwo dojechać komunikacją miejską.

Kiedy i w jakich terminach odbywają się treningi?

 

Prowadzone są każdego dnia tygodnia od rana do wieczora. Wobec tego instruktorzy i trenerzy posiadają elastyczny grafik zajęć, który mogą dostosować, uwzględniając Twoje codzienne zajęcia. Zapraszamy w godzinach:

Poniedziałek: od 6:30 do 21:00

Wtorek: od 6:30 do 21:00

Środa: od 6:30 do 21:00

Czwartek: od 6:30 do 21:00

Piątek:od 6:30 do 21:00

Sobota:od 6:30 do 21:00

Niedziela:od 6:30 do 21:00

Nauka od podstaw

 

Etap początkowy jest pierwszym krokiem, którego głównym założeniem jest to, abyś pokochał wodę, czuł się w niej komfortowo i bezpiecznie. Pozytywne myślenie, pewność siebie i swoboda ruchów przyspieszą cały proces i wpłyną na dokładność wykonywanych ćwiczeń. Na tym poziomie nauczysz się zanurzać głowę w wodzie, wstrzymywać powietrze oraz nabędziesz umiejętność leżenia na wodzie oraz wstawania z leżenia na brzuchu jak i na plecach. Kolejne kroki to poślizgi oraz czynności oddechowe w wodzie. Poprzez poślizgi uczymy prawidłowej pozycji ciała. Natomiast czynności oddechowe stanowią wdech i wydech do wody, które mają istotny wpływ w początkowym nauczaniu na kontrolę pływalności Twojego ciała, a w dalszych etapach na ekonomiczność poruszania się danym stylem. Dalsze szkolenie polega na wprowadzeniu efektywnej pracy nóg oraz ramion poprzez zastosowanie skutecznych i sprawdzonych ćwiczeń. Podsumowując, na tym etapie budujemy fundamenty, na których będziemy bazować przy budowie konkretnych stylów.

Unoszenie się na wodzie na brzuchu

Nauka unoszenia się na wodzie na brzuchu

Lekcje dla średniozaawansowanych

 

Kolejnym etapem szkolenia jest budowa poszczególnych stylów pływackich. Solidne podstawy w nauczaniu początkowym mają znaczny wpływ na skuteczność pracy nad stylem grzbietowym, kraulem, klasycznym czy motylkowym. Dzieje się tak, ponieważ nabyte umiejętności decydują o dokładności wykonywania dalszych ćwiczeń. Natomiast każde ćwiczenie opiera się na poprzednim. Sprawia to, że nauka jest progresywna i płynnie przechodzimy z jednego etapu w drugi. Reasumując, każdego elementu techniki danego stylu uczymy się z sekwencji ćwiczeń krok po kroku. W związku z tym praktyka, jaką oferujemy opiera się na nabywaniu prawidłowych nawyków ruchowych i efektywnej i ekonomicznej technice. Ponadto na naszych lekcjach korzystamy z nowoczesnego sprzętu. Mądre wykorzystanie go w nauce pozwala podczas trudniejszych ćwiczeń skupić się na jednym lub dwóch najważniejszych elementach, nie myśląc o pozostałych. Dodatkowo rozsądne wykorzystywanie sprzętu urozmaica i uatrakcyjnia zajęcia.

Tprzęt pozwalający skupić się na danym ruchu

Towarzyszący nam sprzęt pozwalający skupić się na danym ruchu

Trening dla zaawansowanych

 

Zajęcia dla zaawansowanych pływaków polegają na doskonaleniu techniki oraz stopniowym wprowadzaniu obciążeń treningowych. Wobec tego przygotowujemy podopiecznych do udziału w rozmaitych imprezach sportowych oraz na wodach otwartych i udziału w triathlonie. Na zajęciach więc szlifujemy odpowiednie ruchy, osiągamy stawiane przed sobą cele poprzez zaplanowane sesje. Naszym zadaniem jest rozwój pływacki bez względu, czy przygotowujemy się do imprez sportowych czy robimy to dla własnej satysfakcji.

Trening indywidualny ze Swimming For Life

Trening indywidualny ze Swimming For Life

 

Indywidualne lekcje dla dorosłych

 

Nauczanie osoby dorosłej odbywa się indywidualnie z instruktorem / trenerem w wodzie. Indywidualna praktyka pod opieką instruktora jest najskuteczniejszą formą nabywania umiejętności. Dzieje się tak, gdyż trener jest w stanie pokazać dokładnie dane ćwiczenie w wodzie. Dodatkowo uwaga instruktora jest skupiona tylko na Twoich ruchach, dzięki czemu powtarzasz tylko te prawidłowe, zamieniając je w właściwe nawyki. Ponadto, cały czas zajęć poświęcany jest tylko Tobie. W związku z tym stale korygowane są Twoje ruchy, przekazywane uwagi i wskazówki.

Indywidualne i grupowe doskonalenie techniki

Doskonalenie techniki pływania

Kilka ujęć nad i pod wodą z sobotniej grupy doskonalącej technikę pływania 🙂 Uczymy się, szlifujemy ruchy i doskonalimy 🙂 Będzie coraz lepiej i będziemy więcej dokładać do pieca 🙂

Publiée par Swimming for life – Nauka pływania dla dorosłych sur Mercredi 9 octobre 2019

 

Doskonalenie techniki poszczególnym stylem przeznaczone jest dla osób chcących pływać szybciej, łatwiej i bardziej ekonomicznie. Uczymy efektywnych ruchów za pomocą specjalistycznych ćwiczeń i nowoczesnego sprzętu. Reasumując, wyłapujemy błędy i złe nawyki w technice, omawiamy je i stosujemy ćwiczenia korygujące. W tym celu stosujemy video analizę. Nagrywamy kursanta nad i pod wodą w różnych płaszczyznach w określonych odstępach czasu. Dzięki temu doskonaląc swoje umiejętności stale będziesz wykonywał właściwe ćwiczenia prawidłowo dobrane w celu zwiększenia efektywności.

Grupa doskonaląca technikę

Grupa doskonaląca technikę

Jako początkujący napotkasz wiele wyzwań w nauce pływania. Przyzwyczajanie się do wody, poprawne oddychanie, przezwyciężanie strachu przed wodą i wiele innych. Nie martw się! To jest normalne. Przy odpowiedniej motywacji i zaangażowaniu oraz naszej wiedzy, umiejętności i doświadczeniu krok po kroku dojdziemy do satysfakcjonującego celu.

© swimmingforlife.pl 2021 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.