Nauka pływania – pierwsza lekcja

Podejmując decyzję o nauce pływania zastanawiamy się nad jej przebiegiem, podejściem instruktora do kursantów oraz obiektem, do którego będziemy uczęszczać. Dodatkowo naszym przemyśleniom często towarzyszy cel, który chcielibyśmy osiągnąć.

Pragniemy posiadać umiejętności pływackie, które pozwolą nam korzystać z różnych atrakcji wodnych, zwiększą nasze bezpieczeństwo nad wodą i korzystnie wpłyną na stan zdrowia. Ponadto szukamy pasji, dyscypliny sportowej, którą będziemy regulanie uprawiać, która ułatwi nam redukcję masy ciała i pozwoli cieszyć się estetyczną sylwetką.

Pierwsza lekcja pływania

 

Pierwsza wizyta na pływalni może okzać się stresująca. Nie znamy miejsca, w którym będziemy się uczyć, zastanawiamy się czy odnajdziemy instruktora, posiadamy lęk i nie czujemy się pewnie będąc w wodzie.

Lekcja pływania

Rozmowa rozpoznawcza

 

Przed pierwszymi zajeciami mamy możliwość łatwego i częstego kontaktu z szkołą pływania pływania, aby zapoznać się zorganizacją lekcji oraz uzgodnić szczegóły:

  • charakterystyczne i łatwe do znalezienia miejsce spotkania z instruktorem
  • kontakt telefoniczny lub mailowy z instruktorem pływania
  • dokładny termin lekcji pływania
  • adres pływalni

Jasna i wygodna w obsłudze aplikacja dla uczących sie pływać

 

Aplikacja, która zawiera wszelkie informacje dotyczące instruktora, terminu, płatnosci, regulaminu zajęć to narzędzie uspawniające uczęszczanie na zajęcia jak i kontakt na linii kursant – szkoła pływania.

Zajecia pływania w Swimming for life

Pierwsze zajęcia pływania i ich przebieg

 

Pierwsze zajecia pływania pozwolą na określenie przez prowadzącego określenie poziomu umiejętności uczącej się osoby. To pozwoli dobrać odpowiednie ćwiczenia. Osoby niepewnie czujące się w wodzie lub z lękiem będą wspierane przez instruktora, który będzie z nimi w wodzie. Nauka pływania odbywa się krok po kroku a każdy kursant uczy się w swoim tempie nabywając stopniowo solidne podstawy oparte na prawidłowych nawykach pływackich.

Podsumowanie

 

Pierwsza lekcja pływania to ważne przeżycie dla uczącej się osoby. Zajęcia już na początku dają możliwość zapoznania się z środowiskiem wodnym, instruktorem, obiektem jak i całą organizacją zajęć. W szkole pływania Swimming for life w Warszawie dajemy możliwość pierwszej lekcji próbnej, kóra jest atrakcyjna cenowo i pozwala w pełni poznać nasze podejście do nauki pływania, która jest naszą pasją. Po jej odbyciu kursant ma możliwość podjecia decyzji o kontynuacji zajęć, bez niepotrzebnego wykupywania wielu lekcji za jednym razem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *