Pływanie na wodach otwartych

Wyobraź sobie, że zanurzasz się po szyję wśród rozkołysanych fal. Zawsze o tym marzyłeś, ale nigdy nie odpływałeś daleko od brzegu? Nie przejmuj się! Prowadzimy przygotowanie do pływania na otwartym zbiorniku, dzięki czemu wypłyniesz daleko w morze lub jezioro. To bardzo ważna nauka, niezbędna dla każdego, kto pragnie tak zrobić po raz pierwszy. Dlaczego?

Na otwartych wodach panują inne warunki niż w basenie. Jesteśmy wystawieni na prądy czy niekorzystne warunki pogodowe. Poza tym pod powierzchnią zbiornika rosną wodorosty, wśród których poruszają się ryby czy inne zwierzęta. Nasze środowisko jest dużo bardziej nieprzewidywalne i wymaga specjalnego przygotowania, które obejmuje nie tylko trening wytrzymałościowy. Warto też podszkolić swoją technikę i wiedzieć, na co trzeba zwracać uwagę, gdy pływamy w morzu lub jeziorze.

Jak przebiegają lekcje w naszym ośrodku?

 

Przygotowanie i nauka pływania na wodach otwartych zachodzi w kontrolowanych warunkach, basenie. Podczas spotkań możemy wykorzystać specjalistyczny sprzęt taki jak między innymi:

  • kostium z pianki neoprenowej — zwiększa wyporność i ogranicza utratę ciepła,
  • zatyczki — ochraniają uszy,
  • zegarek — pozwala ustalić, ile czasu spędzasz wśród fal.

Dzięki temu możesz oswoić się z ekwipunkiem, który wykorzystywany jest podczas przebywania w naturalnych zbiornikach wodnych.

Dawka niezbędnych informacji

 

Na lekcjach dowiesz się jak pływać prosto do celu. Nauczysz się prawidłowej rotacji ciała w kraulu, co pozwoli Ci łatwiej pokonywać większe fale, czy prądy wodne. Opanujesz w w odpowiednim stopniu pracę nóg, dzięki której będziesz w stanie wesprzeć pracę ramion, czynności oddechowe, poprawić pozycję ciała i pływać bardziej ekonomicznie. Wyeliminujesz błędy, które Cie spowalniają i są powodem zbyt dużego zmęczenia. Dodatkowo zastapisz je dobrymi ruchami, nawykami, które pozwolą znacznie poprawić Twoją technikę i pływać ekonomicznie.

W naszym ośrodku w Warszawie nauczymy Cię odpowiedniej techniki, dzięki której poradzisz sobie z falami czy prądami wodnymi. Dowiesz się, jak oddychać, by poruszać się bezpiecznie po jeziorze czy morzu, zwiększysz swoją wydolność oraz siłę środkowych mięśni ciała. Przez to bez problemu wypłyniesz na głęboką wodę. Zapraszamy na przygotowania!

© swimmingforlife.pl 2024 | Polityka prywatności Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.