Indywidualna nauka pływania

Główną metodą mojej pracy jest prowadzenie zajęć indywidualnych. Współpraca sam na sam, to skuteczna droga do szybkiego opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Indywidualne podejście stanowi ważny element nauki osób stawiających swoje pierwsze kroki w wodzie. Dlatego na początku swojej przygody ważne jest, abyś poczuł/a się bezpiecznie, swobodnie i pewnie. Niewątpliwie sprawi to, że będziesz w stanie powtarzać prawidłowe ruchy, przekształcając je w nawyk budując krok po kroku efektywną technikę. Podczas lekcji poświęcam w pełni swoją uwagę na korygowanie błędów i poprawność wykonanych przez Ciebie ćwiczeń.

Lęk przed wodą

 

Pomogłem wielu osobom, które bały się wody. Jak? Zacznijmy od tego, że nie wystarczy sobie powiedzieć ,, zrobię to ‘’. Lęk jest reakcją fizjologiczną. Jeżeli nasz mózg uważa, że woda stanowi zagrożenie, nasze rozumowanie jest mało przydatne. Podczas zajęć dobieram sprawdzone ćwiczenia, które pozwolą przyzwyczaić się Twojemu ciału do środowiska wodnego, zrelaksować oraz sprawić, że przebywanie w nim stanie się przyjemnym doznaniem. Podczas prowadzenia osoby z lękiem przed wodą przebywam jako instruktor w wodzie. Cały czas jestem przy Tobie, pomagam i wspieram. Osoby, które nauczą się kontrolować lęk przed wodą robią wspaniałe postępy, które przynoszą im wiele satysfakcji i radości.

Wprowadzenie dla osób dorosłych

 

Uczę pływać osoby z niewielkim doświadczeniem w kontakcie z wodą lub jego brakiem. Ponadto, pomagam poprawić poziom pewności siebie w wodzie, zwiększając w ten sposób Twoje poczucie swobody, zaś w ramach indywidualnych zajęć jestem w stanie zapewnić Ci zrozumienie podstawowych umiejętności pływackich niezbędnych do budowania prawidłowej techniki. W rezultacie, osoby uczące się pod moim kierunkiem podnoszą swoją świadomość dotyczącą bezpieczeństwa w wodzie oraz nabywają odpowiednie umiejętności.

Indywidualne zajęcia – dlaczego warto?

 

Skutecznym sposobem nauki jest stałe powtarzanie poprawnie nauczonego ruchu, ponieważ przekształcasz go w nawyk. Oznacza to, że bez wątpienia szybciej nauczysz się pływać, jeśli wykonasz dokładnie ćwiczenie dziesięć razy niż jakbyś wykonał/a je tysiąc, ale błędnie przekształcając je w zły nawyk. Reasumując indywidualne podejście pozwala na stałą kontrolę osoby uczącej się, co znacznie przyspiesza proces nabywanie umiejętności.

Najważniejsze korzyści

 

  • Stała obserwacja i uwaga trenerska
  • Gwarancja poprawne wykonanych ćwiczeń
  • Dobór ćwiczeń odpowiadających Twoim umiejętnościom, a nie grupie osób o zróżnicowanym poziomie
  • Swoboda podczas zajęć

Treningi indywidualne a postępy.

 

Postępy moich podopiecznych są dla mnie ogromną motywacją i czynią moją pracę wspaniałą pasją, którą stale rozwijam. Po zajęciach moi kursanci osiągają zamierzony cel. Od poprawy zdrowia, utraty kilogramów po starty w ½ IRONMAN Triathlon, maratonach pływackich, zajmując również wysokie miejsca w imprezach sportowych.

Treningi odbywają się na basenie w dogodnej lokalizacji w centrum Warszawy blisko ulicy Inflanckiej.

,,Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie ‘’

© swimmingforlife.pl 2024 | Polityka prywatności Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.