Dzięki nowoczesnym technologiom nauka pływania jest o niebo przyjemniejsza i bardziej skuteczna niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dlatego wybierając zajęcia na basenie dla dzieci i dorosłych warto upewnić się, że dostępny będzie dobrej jakości sprzęt. Jakie konkretnie akcesoria przydadzą się przy stawianiu pierwszych kroków na pływalni i późniejszym doskonaleniu techniki? Sprawdzamy to w dzisiejszym artykule!

Funkcjonalny sprzęt pływacki – skuteczny sposób na monotonię

 

Akcesoria używane na basenie powinny harmonijnie wspierać rozwój umiejętności. Podstawowym sprzętem ułatwiającym naukę pływania na basenie jest deska trójkątna o dużej wyporności. To dzięki niej początkujący pływak może złapać na starcie nieco pewności siebie i wyćwiczyć po pewnym czasie prawidłową pracę nóg, co przyda się przy poznawaniu najpopularniejszych stylów pływackich.

Osoby nieco bardziej doświadczone chętnie założą natomiast łapki lub wiosełka, które zapewniają dodatkowy opór podczas treningu, a więc umożliwiają wzmocnienie mięśni i poprawienie siły ruchów rąk w wodzie. Tego rodzaju sprzęt przyda się także podczas nauki pływania kraulem, gdyż pozwala wykształcić precyzyjne pociągnięcia, które przełożą się na mniejsze zmęczenie np. na zawodach triathlonowych. Do wzmocnienia mięśni nóg polecamy natomiast płetwy pływackie z krótkim piórem – to świetne urozmaicenie zajęć na basenie.

Optymalna nauka pływania na basenie – jak zawczasu uniknąć błędów technicznych?

 

Pomocny będzie odpowiednio dobrany sprzęt. Jednym z częstszych błędów podczas nauki pływania kraulem jest np. nieprawidłowe ustawienie głowy i zbyt szybkie pozbywanie się powietrza. Przydaje się wtedy fajka czołowa, dzięki której można w pełni skupić się na doskonaleniu techniki — głowy nie trzeba już wynurzać, aby nabrać oddechu.

Doskonałym uzupełnieniem profesjonalnego treningu, ale też sposobem na wychwycenie nawet drobnych błędów podczas podstawowej nauki pływania, jest zastosowanie kamery sportowej. Idealnie sprawdzi się do nagrywania techniki nad oraz pod wodą i późniejszej analizy błędów.

Szkoła pływania Swimming For Life dysponuje całym sprzętem, który tutaj omówiliśmy. Zapisz się na nasze zajęcia na basenie i przekonaj się, że nauka pływania może być efektywna, przyjemna i wolna od monotonii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *